Kulak Cihazı İçin Nem Alıcı Kullanmalı

İşitme sorunu yaşadığından dolayı kulak cihazı kullanan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli şey nemdir. Nem, kulak cihazını doğrudan etkileyerek kullanım süresini azaltabileceği gibi aynı zamanda kullanım sırasında performansın düşmesine de neden olacaktır. Bundan dolayı nem alıcı kullanılarak bu sorunların yaşanmasının önüne geçilmesi gerekmektedir. Bu sorunların ortadan kaldırılmaması ya da iyi bir şekilde nemden arındırılamaması durumunda cihazda bazı sorunların yaşanması söz konusu olacaktır. Ortaya çıkan bu olumsuz durum da sizi doğrudan etkileyecektir.
İşitme cihazı kullananların günlük olarak yaptıkları bazı faaliyetlerden dolayı ortaya çıkan bu nemin hızlı ve kesin bir şekilde ortadan kaldırılması gerekmektedir. Gün içinde ki efordan dolayı yaşanan terleme, banyo veya bulunulan ortamın nemli olmasından dolayı kulak kanallarınızda nem meydana gelebilmektedir. Bu kısımda oluşan nemin, işitme cihazı tarafından emilmesi durumunda ortaya bazı sorunlar çıkabilir. Bu durumun yaşanmaması adında nem alıcı kullanılmadır.
Nem alıcı sayesinde oluşan nem tamamen ortadan kalkacağından dolayı herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. İşitme cihazının nem alıcı ile kullanılması sırasında cihazda bulunan pillerin tamamen çıkarıldığından ve pil haznesinin de açık olduğundan tamamen emin olmalısınız. Bununla birlikte bu işlemleri nemin oluştuğu her an yapmanız gerekmektedir. Ayrıca nem oluşmasa da yine de periyodik olarak bu işlemi uygulamanız cihazınızın kullanım ömrünün artmasına yardımcı olacaktır. Nem alıcı kutu çeşitleri yaşadığınız ortamın nemine vücud ter asid durumuna göre seçilmelidir aksi taktirde işitme cihazınıza gerekli koruma sağlamamış olursunuz.