Signia Işitme Cihazı

İşitme kayıplarında önemli yere sahip SİGNİA işitme cihazı pek çok çeşide sahiptir. Kulak arkası işitme cihazları ise genellikle en çok kullanılan işitme cihazı konumunda. Kulak arkası işitme cihazları diğer işitme cihazı çeşitlerine göre daha fazla kullanılır.

SİGNİA İşitme Cihazı Özellikleri

Kulak arkası SİGNİA işitme cihazı, hava yolu işitme cihazlarının bir çeşididir. Genel kullanımda tüm işitme cihazı kullanımlarının kullanımdan daha fazladır. Hava yolu işitme cihazları içerisinde de en çok tercih edilen çeşitlerden biridir. Cep tipi olarak bilinen işitme cihazlarından sonra yeni nesil teknoloji olarak nitelendirebilecek hava yolu işitme cihazları 1960’lardan beri kullanılmaktadır.

Genel yapısına itibarıyla cihazın ses mikrofonu, sesi işleyen dijital sinyal işlemcisi ve hoparlörü ile birlikte tüm yardımcı aparatları kulağın arkasındaki kabinin içerisinde bulunur. Kulak kepçesinin iç tarafında da kulak kanalına doğru girecek şekilde kişiye özel üretilmiş kulak kalıbı vardır. Dışarıdan gözükse bile estetik tasarımıyla kullanıcıların beğenisini kazanır. Kalıbını ve hortumunu ara sıra değiştirebilirsiniz.

SİGNİA İşitme Cihazı Avantajları

 SİGNİA işitme cihazı uzun ömürlü kullanıma sahip bir üründür. Tere ve neme maruz kalma oranı pek çok cihaza göre daha azdır. Az orandaki işitme kayıplarından çok ileri seviyedeki işitme kayıplarına kadar tüm derecelerde kullanılabilir. İşitme kayıplarının pek çoğu için en uygun işitme cihazı türüdür.2mm’lik hortumların bie giremeyeceği kadar küçük olmadığı durumlar hariç kanal hacmi ile ilgili sınırı yoktur. Farklı ek cihazlara ve FM sistemlere uyum sağlar. Diğer ürün türlerine göre daha ekonomik bir cihazdır.

Kalıbın kulak kanalını kapaması gibi bir soruna neden olmaz ve boğukluk / tıkanıklık gibi sıkıntıların önüne geçer. Bunun yanı sıra kulağın hava alması sayesinde enfeksiyon oluşmasını engeller. İşitme cihazı; sunduğu kullanım konforu, dayanıklılığı, neredeyse her tür işitme kaybı aralığına hitap etmesi dolayısıyla geçmişten günümüze en çok tercih edilen işitme cihazı durumundadır. İnce hortumu sayesinde daha estetik bir ürün tasarımına sahiptir. Yeni nesil teknolojiyi, sizin ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde kullanır. Siz de ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir ürün arıyorsanız, SİGNİA işitme cihazına hemen bir şans vermek için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

işitme cihazı