Phonak Işitme Cihazı

Uzun süredir işitme kaybınız varsa, PHONAK işitme cihazı ilk kullandığınızda tekrar duyabileceğiniz seslere şaşırabilirsiniz. Bazı sesler başta çok yüksek gelebilir, bu sizin için biraz yorucu olabilir. Zamanla, beyniniz hangi seslere odaklanmanız ve hangilerini görmezden gelmeniz gerektiğini yeniden öğrenecektir. Sabırlı olun, ancak sorun veya rahatsızlık hissederseniz işitme uzmanınıza başvurun.

 

İşitme Cihazınızla İlk Karşılaşma

PHONAK işitme cihazı başarılı bir şekilde ayarlanmasında ilk deneyimleriniz son derece önemlidir. İşitme cihazlarınızdan tam anlamıyla keyif almanıza ve en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu ve faydalı bilgiyi bir araya getirdik. İşitme cihazlarının işitmeniz üzerindeki etkisini hemen fark edebilirsiniz, ancak işitme cihazlarınıza tam olarak adapte olmanız genellikle birkaç ay sürer.

 

Sohbetlerde Aktif Bir Katılımcı Olun

İşitme kaybı olmayan kişiler bile, PHONAK işitme cihazı özellikle aynı anda birden fazla kişi konuşurken bazen konuşmaları takip etmekte zorlanırlar. Duymak istediğiniz kişiye yaklaşın ve ona odaklanın. İşitme cihazınızla deneyim kazandıkça bu durumların üstesinden daha kolay ve güvenle gelebileceksiniz.

Tiyatrolar, ibadethaneler, konferans salonları ve benzeri yerler akustik nedeniyle işitme cihazı kullanıcıları için zor dinleme durumları oluşturabilir. İdeal olarak, odanın önünde ve ortasında bir yer bulmalısınız. Akustiğin genellikle en iyi olduğu yer burasıdır. Konuşan kişiye çok yakın oturmayın, yüzünü görebilecek mesafede oturun. İşitme ve anlamayı kolaylaştırmak için bazı ortak alanlarda özel teknik ekipman mevcuttur. Önceden veya varışta sorun.

 

TV ve Radyo Programlarını Takip Edin

Bazen televizyonda veya radyoda her kelimeyi anlamak mümkün olmuyor. Bunun yerine genel bağlama odaklanmaya çalışın. Bu durumlarda, işitme cihazlarınızı desteklemek için ek bir dinleme cihazı yardımcı olabilir.  İşitme cihazlarınızı telefonla kullanma İşitme cihazı kullanıcısı olarak, telefon görüşmelerinizi iyileştirmek için birçok seçeneğiniz vardır. İşitme uzmanınız size en uygun çözüm konusunda tavsiyede bulunabilir.

İşitme kaybında işitme cihazları her iki kulağa da yerleştirilir. Bir işitme cihazı kullanıcısı olarak, bu sizin için yepyeni bir işitme düzeyi açacaktır. İnsanların iki kulağı olmasının bir nedeni vardır ve her iki kulakta da işitme kaybı varsa iki işitme cihazı takmanız önemlidir. Firmamızdan ürünü temin edebilirsiniz.

işitme cihazı