İmplant Cihazı Işitme Cihazı

İmplant Işitme cihazı

İmplant işitme cihazı ameliyat ile koklear organına implant edilir cihaz genel olarak iki parçadan oluşur.

1- Dış aparat

2- İç aparat

Bu parçalar, kulak kepçesi arkasına, kafa derisi altına yerleştirilir. İşitme cihazlarının mikrofon kısımlarına benzeyen dış mikrofonu hasta istediği  zaman çıkarılabilir ve yeniden takabilir. Prosesör olarak da adlandırılan işlemci bölümü ise cerrahi operasyonla iç kulağa yerleştirilir. Bu iç parça da elektrot ve stimülatör olmak üzere iki farklı kısımdan oluşur.

Biyonik kulak olarak da adlandırılan koklear implant, ileri derecede işitme kaybı yaşayan bireyler için uygun olan elektronik bir medikal cihazdır. Bu cihaz,iç kulağın içinde yer alan sinirleri elektriksel olarak uyararak çalışır.

İmplant Cihazları Nasıl Çalışır? 

Koklear implantın çalışması; mikrofonun sesi algılaması, filtrelemesi ve işlemesiyle başlar. Bu filtrelenen ses işlemci tarafından dijital hale getirilir ve daha sonrasında iç implant parçaya iletilir. İmplant ise bu düzenlenen sesi elektrik enerjisine dönüştürür ve ardından elektrota iletir. Son olarak elektrotlar da kulak içindeki sinirleri bu elektrik darbeleriyle uyarır ve sesin beyin tarafından algılanmasını sağlar.

İmplant cihazları ameliyat ile monte edilen cihazlardır.

Siirt işitme cihazı, İmplant Cihazı
Sinop işitme cihazı, İmplant Cihazı
Sivas işitme cihazı, İmplant Cihazı
Tekirdağ işitme cihazı, İmplant Cihazı
Tokat işitme cihazı, İmplant Cihazı

Bursa’da işitme cihazı almak için işitme cihazı markası, işitme cihazı modeli ve işitme cihazı fiyatlarını kartanesi işitme cihazlarından randevu alarak inceleyebilirsiniz.

İşitme cihazı pili ve işitme cihazı aksesuarlarınızıda e-ticaret sitelerimizden veya işitme merkezimize gelerek satın alabilirsiniz.

coclear implant cihazı, yedek parçaları, alıcı, kablo

koklear implant cihazı, yedek parçaları, alıcı, kablo

işitme cihazı alternatifi, yedek parçaları, alıcı, kablo

medel implant

medel koklear implant

işitme cihazı