İşitme Cihazı Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli

İşitme cihazı kullanan insanlar bazen zor durumlarda kalabilmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de kullandıkları cihazın doğru bir şekilde seçilmemiş olmasından kaynaklanmaktadır. Doğru tercih yapılmamış olan bir işitme cihazı aynı zamanda duyma noktasında da sorunlara neden olabilecektir. Bununla birlikte duyma noktasında sorun oluşturmuyor olsa da cihazın kullanım ömrü oldukça kısa olabilmektedir. Bundan dolayı işitme cihazı seçiminde oldukça dikkatli davranmalısınız.

İşitme Cihazı Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1- Kalite Belgesi: Satın almak istediğiniz işitme cihazının kalite belgesi olması oldukça önemlidir. Bu aslında cihazın gerçekten kaliteli olduğunu ortaya koyacaktır.

2- Servis Hizmeti: İşitme cihazını satın aldığınız firmanın satış sonrasında servisinin olup olmadığı oldukça önemlidir.

3- Yeterlilik Belgesi: İşitme cihazını satın aldığınız firmanın TSE tarafından verilenen “Yeterlilik Belgesine” sahip olması gerekmektedir.

4- Hizmet Anlayışı: İşitme cihazını satın aldığınız firmanın sunduğu hizmet anlayışı hem satış öncesi hem de sonrasında oldukça önemli olacaktır.

5- Güvenilirlik: İşitme cihazını satın aldığınız firmanın güvenilir olması ve özelliklede satış sonrasında karşılaşılan sorunlarda size yardımcı olacağını garanti etmesi gerekmektedir.

6- Marka Değeri: Satın aldığınız cihazın marka değerinin olması aynı zamanda piyasada tanınmış ve güvenilir bir firmaya ait olması oldukça önemlidir. Bu durum, işitme cihazını gönül rahatlığıyla satın almanıza yardımcı olacaktır. Aksi durumda bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.