İşitme Cihazı Bakımı Önemlidir

İşitme cihazı kullanan birçok insan, bu cihazları yanlış bir şekilde temizlediği ya da muhafaza ettiğinden dolayı çeşitli sorunlarla karşılaşmaktadır. Bu sorunlar özellikle cihazın kullanım ömrüne doğrudan etki etmekle birlikte sağlıklı bir şekilde çalışmasının ve kullanılmasının da önüne geçmektedir.

Uzmanlar tarafından yapılan geniş araştırmalar sonucunda doğru bir şekilde bakım ve temizliği yapılan işitme cihazlarının daha verimli olduğu ortaya çıkartılmıştır. Uzmanlar aynı zamanda bu cihazların yanlış bakım ve temizliği yapılan cihazlara göre daha uzun ömürlü kullanım imkanı sunduğunu da belirtmişlerdir.

Bundan dolayı, kullanılan işitme cihazı hangi marka ya da model olursa olsun doğru bakım ve temizliğin uygulanması durumunda hem daha verimli hem de daha uzun ömürlü olması mümkün olacaktır. Bu durumda cihazı kullanırken herhangi bir aksaklığında ortaya çıkılmasının önüne geçilecektir.

İşitme Cihazınız İçin Pratik Bakım İpuçları

Yapılan araştırmalar sonucunda cihazın doğru bir şekilde bakım ve temizliklerinin yapılabilmesi için bazı ipuçları belirlenmiştir. Bu ipuçları doğru bir şekilde uygulandığında herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

1- İşitme cihazlarınızı kire karşı koruyun.
2- İşitme cihazlarınızı neme karşı koruyun.
3- Cihazı çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutun.
4- Saç spreyi veya makyajla temastan kaçının.
5- İşitme cihazlarınızı güvenli bir yerde tutun.
6- İşitme cihazlarınızı kutusunda saklayın.
7- Tüm onarım işlerini uzmanına bırakın.
8- Uygun temizleme ve bakım önerilerini unutmayın.