Bu sitede işitme cihazlarına,bakım setlerine ait bilgiler bulunmaktadır .buradaki amacımız Bursa’daki işitme cihazı kullananların aradığı uygun,hesaplı,kaliteli cihazları kullanmasını sağlamaktır.işitme cihazı kullanan kişiler bize iletişim bölümünden istedikleri soruları sorabilirler .bu sitede işitme cihazı ve bakım malzemelerine ait  neler var?mesela bir işitme cihazının yapım,onarım,tamir ve düzenlemesine ait bilgileri bu sitede bulabilirsiniz       işitme cihazı demişken acaba nelere dikkat etmeliyiz,kısaca bir göz atalım;

özellikle şu ürünleri alırken dikkatli olunuz; phonak işitme cihazı pili, sonic işitme cihazı pili,ardından genle olarak işitme cihazı ve işitme cihazı pili alırken dikkat etmeliyiz bilmediklerinizi sağlam bilgi kaynaklarına ulaşarak öğrenmeye çalışmalısınız,güncel hayatınızda sorun yaşamak istemiyorsanız,rahat ve sağlıklı bir şekilde duymak istiyorsanız işitme cihazı almaya gittiğinizde,herhangi bir işitme cihazı  satın almadan önce uzmanlara danışıp öyle karar vermeniz gerekmektedir peki işitme cihazı  satan mağazalardan ürün alırken nelere dikkat etmeliyiz;işitme kaybının seviyesi ve çeşidi tespit edilmeli,kişinin kulak anatomik yapısı patolojik durumlar hastalıkları,cihaz kullanım yeteneği gibi durumlar dikkat edilmelidir.Ardından teknik açıdan işitme kaybının telafisine yönelik kullanılan cihazın yeteneği,performansı ve kullanım rahatlığına dikkat edilmesi gerekir bugün kullandığımız pek çok işitme cihazı ,farklı özelliğe ve yapıya sahip olabilir , kulak içi,kanal içi,kulak arkası,gözlük tipi ve taç tipi gibi  ürünler bulunmaktadır. Türkiye’de bir çok işitme cihazı satışa sunuluyor ve bunların mutlaka birtakım kalite standartlarına sahip  olması gerekiyor ancak bunu her ürün için söylemek çok doğru bir yaklaşım değil.ama mutlaka üreticisini bildikleri firmaları tercih etmeleri Almanya,Danimarka gibi ülkelerden gelen ürünleri tercih etmelidirler.

İşitme düzeyi,kulak rahatlığı ve kullanım kolaylığı açısından hangi ürünler dikkat edilmelidir?öncelikle cihazı temizleme spreylerine,işitme cihazı nem alıcılarına ve cihaz bakım setlerini alırken ve kullanırken dikkat edilmelidir

Bu internet sitesi üzerinden  işitme cihazı satışı yoktur  sadece işitme cihazı nem alıcısı,işitme cihazı pili,işitme cihazı bakım seti ve işitme cihazı temizleme spreyleri satılmaktadır

Bursa da işitme cihazı satış uygulama tamir, bakım aksesuar ve temizlik ürünlerinde hizmet vermekteyiz. İşitme cihazı fiting ayarı, işitme cihazı pili, işitme cihazı pil kapağı, işitme cihazı boynuzu, işitme cihazı filtresi, nilüfer işitme cihazı, yıldırım işitme cihazı, osmangazi işitme cihazı, mudanya işitme cihazı, burgaz da yaşayan işitme cihazı kullanıcıların işitme cihazı tamiri ve fitinh uygulaması yapılır. Dünyada isim yapmış olan markalardan sivantos grubunun işitme cihazı markası olan signia işitme cihazı, a/m işitme cihazı, rexton işitme cihazı, audio service işitme cihazı  markalarından  rexton işitme cihazının ve audio işitme cihazı markalarının bursa da satış ve teknik servis hizmetini vermekteyiz. birden fazla işitme cihazı marka ve modellerini deneme imkanı. Aynı zaman işitme cihazı tamiri ve bakımı da işitme cihazı merkezimizde yapılmaktadır.

Ayrıca kemik tipi işitme cihazı tamiri, gözlük tipi işitme cihazı tamiri, sıemens işitme cihazı tamiri, anaton işitme cihazı tamiri, audibel işitme cihazı tamiri, helix işitme cihazı tamiri, earnet işitme cihazı tamiri, rexton işitme cihazı tamiri, signia işitme cihazı tamiri, a/m işitme cihazı tamiri, audio service işitme cihazı tamiri, phonak işitme cihazı tamiri, unitron işitme cihazı tamiri, hansaton işitme cihazı tamiri, beltone işitme cihazı tamiri, resound işitme cihazı tamiri, intertone işitme cihazı tamiri, starkey işitme cihazı tamiri, audiofon işitme cihazı tamiri, widex işitme cihazı tamiri, coselgi işitme cihazı tamiri, ast işitme cihazı tamiri, loreca işitme cihazı tamiri, philips işitme cihazı tamiri, oticon işitme cihazı tamiri, bernafon işitme cihazı tamiri, maico işitme cihazı tamiri, sonic işitme cihazı markalarının tamiri de yapılır. Türkiyede şu an için satışı olmasa da zound işitme cihazı tamiri, king işitme cihazı tamiri, microson işitme cihazı tamiri, vıvatone işitme cihazı tamiri, sebotek işitme cihazı tamiri, audıno işitme cihazı tamiri, auric işitme cihazı tamiri, purutone işitme cihazı markalarında aşağıda yazılan modellerinin tamiri ve bakımı yapılır.

 

Kulak içi işitme cihazı

Kanal içi işitme cihazı

Görünmeyen işitme cihazı ve işitme cihazı çeşitleri.

Kulak arkası işitme cihazı, kulak arkası duyma cihazı

Mini işitme cihazı ve kulak cihazı.

Dip kulak içi işitme cihazı.

Receverli işitme cihazı .

Yaşlılar için işitme cihazı , işitme cihazı bakımı ve tamizliği

Çocuklar için işitme cihazı ve işitme cihazı tamiri

Bebekler için işitme cihazı, işitme cihazı tamiri

En ucuz işitme cihazı

En kaliteli işitme cihazı, uygun fiyat tamiri ve bakımı ile hizmetinizdeyiz.

 

İŞİTME SİSTEMİNİN ANATOMİSİ

İşitme sistemi anatomisi
Dış kulak
Orta kulak
İç kulak
Santral işitme yolları
Dış Kulak
Aurikula
Dış kulak yolu (kanalı)
Kulak zarı
Aurikula
Ses amplifikasyonu 5-6 dB artış
koruma
lokalizasyon

İşitme cihazı temel olarak dış alandaki sesleri yükselterek hastanın duymasını sağlayan bir cihazdır. İşitme kaybının azalmasına veya artmasına neden olmaz. Cihazın mikrofonu akustik enerji olan ses dalgalarını toplayarak elektrik sinyaline çevirir. Mikrofondan alınan bu elektrik sinyalleri amplifikatörde yükseltilerek hoparlöre iletilir. Hoparlör kendisine ulaşan elektrik sinyallerini, tekrar ses dalgalarına çevirir. Güçlendirilerek tekrar akustik enerjiye çevrilen sinyaller hastanın kulağına iletilir. Böylece hastanın daha iyi duyması sağlanır.

İşitme Cihazının Temel Parçaları

 • Mikrofon: Sesi elektrik enerjisine çeviren kısım
 • Amplifikatör: Sesi yükselten kısım
 • Hoparlör: Sesi kulağa gönderen kısım
 • Pil: Enerji kaynağı

 

İşitme cihazını firmadan teslim almadan önce kullanım kılavuzu kontrol edilmeli ve Cihaz kullanmadan önce mutlaka okunmalıdır.

Her ne kadar çok değişik yapıda ve özellikte işitme cihazları olsa da hepsi bir takım ortak özelliklere sahiptir. İşitme cihazlarının kalitesi ve fiyatları kullandığı teknolojiye bağlı olarak çeşitlenir. Kalite denince temel olarak cihazın oluşturduğu ses kalitesi düşünülmelidir Cihaz kullanmaya başlayacak olan hastaya işitme cihazının özellikleri, açılıp kapanması, pili, özel durumlarda kullanımı, telefonda kullanımı, cihaza alışma dönemi, kulak kalıpları ve cihaz bakımı hakkında detaylı bilgi verilir.

Ülkemizdeki kurallar gereği tamir, bakım veya garanti gerektiren diğer durumlarda yetki, sorumluluk, fiyatlar ve uygulanan hizmet kalitesi tamamen ithalatçı firmaya aittir. Yine yasalara göre İşitme cihazları 2 yıl süreyle fabrikasyon arızalara karşı garantili olup, aynı zamanda ithalatçı firmanın 10 yıl süreyle tamir, bakım ve yedek parça bulundurma zorunluluğu vardır.

Merkezimizde önerilen işitme cihazı firmaları kalite ve güvenirliği dikkate alınarak dünya çapında saygınlığı olan markalar arasından özenle seçilmiştir.

İşitme Cihazının Genel Kullanım Özellikleri

 • Cihazınızın kullanımı satın aldığınız cihazın marka ve modeline göre değişir. Kullanım kılavuzunu okumak, uzmanınızın ve cihaz satıcısının tavsiyelerine uymak çok önemlidir.
 • Bazı cihazlarda herhangi bir kontrol düğmesi bulunmaz. Ayarlar cihaz tarafından yapılır.
 • Bazı cihazlarda ise cihazın üzerinde sesini açıp kısabildiğiniz, programını değiştirebildiğiniz bir düğme/ buton olur. Kullanım bilgileri için kullanım kılavuzuna başvurun ya da uzmanınıza danışın.
 • Cihazınızı kullanmayacağınız zaman cihazınızın kapalı olduğundan emin olun. Cihazı açık bırakmak pil ömrünü kısaltır. Cihazı kapatmak için cihazı kapalı konumuna getirmeniz veya cihazın pil kapağını açık bırakmanız gerekir.
 • Cihaz yatarken kullanılmamalıdır.
 • Cihazınızı yüksek ısıdan koruyun.
 • Cihazınızı sudan uzak tutun. Suyun içine düşmesi halinde cihazınızın pillerini hemen çıkarın. Temiz bir bezle silin. Pil kapağı açık olarak kendi kendine kurumaya bırakın. Daha sonra teknik servise götürün. İçini açmayın. Kurutmaya çalışmayın.
 • Cihazınızı nemden korumak için nem önleyici tabletler kullanılabilir. Cihazınızı kullanmadığınız zaman nem önleyici tabletlerle birlikte saklayabilirsiniz. Nem önleyici tabletler için işitme cihazı satıcınıza başvurun.
 • Kulakta bir yara bulunması, kulağın akması durumunda cihaz kesinlikle kullanılmamalıdır. KBB hekimine başvurun.
  İşitme Cihazını Telefon İle Kullanmak
 • Bazı dijital işitme cihazları işitme cihazı uyumlu sabit telefonlara otomatik olarak bağlanabilir. Telefon ahizesi işitme cihazına yaklaştırıldığında telefon modu otomatik olarak devreye girer. Kulaktan uzaklaştırıldığında ise normal dinleme moduna geri döner.
 • Kulak arkası cihazlarda telefonla daha iyi duymak için telefon ahizesini kulak kanalına tutmak yerine biraz daha yukarıya kulak kepçesindeki işitme cihazının mikrofonuna yaklaştırın.
 • Bazı cep telefonlarını kullanırken vızıldama, bipleme gibi bazı rahatsız edici sesler duyulabilir. Böyle bir durumda işitme cihazınız ile cep telefonunuz arasındaki mesafeyi artırın.
  Ötme/ Geri Besleme Problemleri
 • Cihazınız çalışır halde ve kulağınızda değilken ötme sesi duymak normaldir. Ses yükselticisinden çıkan yüksek ses cihazın mikrofonu tarafından algılanmakta ve ötme sesi yaratmaktadır.
 • Cihazınızı kulağınıza yerleştirdiğiniz halde hala ötme yapıyorsa bunun bazı sebepleri olabilir.o Cihaz kulak kanalına yerleştirilememiş olabilir.
  o Kulak kalıbı kulak kanalına oturmuyor olabilir.
  o Tüp yırtılmış veya kalıp küçük geliyor olabilir.
  o Kulak kiri sebep olabilir.
  o Cihazın sesi çok açılmış olabilir.
 • Açık uygulama işitme cihazlarında kulak kalıbı yerine kubbe (dome) kullanılır. Kubbenin kulak kanalına iyice yerleştirilmesi gerekir. Kubbe kulak kanalına yerleştirilemezse hasta yeterli seviyede sesleri duyamaz, ayrıca ötme sesi de yapabilir ve ses hasta yakınları tarafından da duyulabilir.
 • Kontrollere rağmen hala ötme sesi duyuluyorsa işitme cihazı ayarını yapan uzmanınıza başvurmanız gerekmektedir.